Jesienny odpoczynek, a potem...?

Trwający weekend nie rozpieszcza nas pogodą. W związku z tym leniwie przeczekujemy deszczowe dni, by już niedługo atakować ze zdwojoną mocą :)

Jak wspominaliśmy, już w najbliższy poniedziałek Andrzej będzie walczyć w maratonie w Irlandii. Trzymamy kciuki od 10 rano (naszego czasu)!

Zaledwie sześć dni później, 4 listopada, Andrzej ponownie pojawi się na starcie maratonu. Razem z Włodkiem pobiegną w VII Radomskim Maratonie Trzeźwości.

Tego samego dnia kijkarze wystartują na Śląsku lub w Zagłębiu. Ciekawie zapowiadają się zarówno zawody w Dąbrowie Górniczej, jak i kolejna edycja Biegu Dzika w Katowicach.

11 listopada to doskonały dzień na bieganie - wybór biegów jest ogromny. Tradycyjnie postaramy się stawić na starcie (już osiemnastego) Biegu Ulicznego w Bydlinie.

Rozgrzewki przedzimowe

Dni coraz chłodniejsze, trzeba więc częściej się dogrzewać. Część Leśnych Ludków będzie jutro grzać się przy kaloryferze, inni ruszą na kolejne zawody. Zawitamy do Bełchatowa, by zmierzyć się z tamtejszą uliczną Piętnastką, jak również do Racławic, by śladami Kościuszki stoczyć zwycięski bój ;)

Czas na aktywność

Po dłuższej nieobecności spieszymy uzupełniać zaległości oraz informować o planowanych zawodach.

W zeszły weekend Włodek i Andrzej wystartowali w III Pabianickim Półmaratonie. Relację Prezesa można znaleźć pod tym linkiem, natomiast zdjęcia z zawodów znajdują się tutaj.

W najbliższą sobotę (13 kwietnia) wystartujemy w 5 Biegu Częstochowskim. Przed nami 10 km męczącej trasy wokół Jasnej Góry.

Dzień później drugie zawody tegorocznej edycji Jurajskiego Pucharu NW. Tym razem zawody są współorganizowane przez Leśne Ludki! Zachęcamy wszystkich, którym jeszcze się nie udało zarejestrować, do udziału w rywalizacji. Tym, którzy nie wezmą aktywnego udziału, polecamy trzymanie kciuków za naszą ekipę :)

Plany na niedzielę

W najbliższą niedzielę wybieramy się po raz kolejny do Blachowni. Tym razem z tamtejszym KKTA będziemy obchodzić szóstą rocznicę Niedzielnych Biegów Przełajowych.

A już wkrótce... gotowy będzie nowy baner Leśnych Ludków! Profesjonalna grafika i utalentowana ręka zaprzyjaźnionej architekt na pewno przypadną wszystkim do gustu.

Rozproszone Ludki

W najbliższy weekend Leśne Ludki rozproszą się po Polsce.

W sobotę Asia, Kasia i Jarek wystartują w I Ogólnopolskim Biegu Nordic Walking organizowanym przez Stadion Śląski w Chorzowie. Przed nimi 10 (A&J) i 15 km (K) marszu.

A w niedzielę...

Sławek weźmie udział w XX Biegu Ulicznym im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Czyli będzie to dla niego kolejny weekend z 10 km asfaltu.

Marek i Włodek wybierają się do Dąbrowy na VI Półmaraton Dąbrowski.

Andrzej tradycyjnie stawia na maraton - tym razem jednak nie pobiegnie pełnego dystansu, biorąc udział w sztafecie IX Accreo Ekiden w Warszawie.

Staroroczny rozruch

Przemijający rok Leśne Ludki pożegnają zawodami w Kłobucku. Możliwe, że weźmiemy również udział w krakowskim Biegu Sylwestrowym.

O naszych wynikach będziecie mogli poczytać już... w przyszłym roku :)

212 metrów pod ziemią, 12 godzin na trasie

W sobotę o godzinie 10 sztafeta Leśnych Ludków wystartowała w 12-godzinnym Biegu Sztafetowym w Bochni. Na głębokości 212 metrów po bocheńskich sztolniach biegali Jarek, Łukasz, Sławek i Włodek. Emocje były ogromne!

Nasza dzielna drużyna pokonała 147 070 metrów, czyli ponad 60 okrążeń, zajmując świetne 40. miejsce. Gratulacje! 

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

W białą dal

W najbliższy weekend Andrzej założy biegówki, by wraz z innymi wielbicielami białego szaleństwa wziąć udział w Pucharze Magurki. Będą to już trzecie zawody z tegorocznego cyklu Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich. Trzymamy kciuki za dobrze naśnieżoną trasę!

Kolejny pracowity weekend Ludków

Dzisiaj Kasia i Piotrek biegali w "Parkrun Kraków". Zrobili bardzo dobre wyniki.

W niedzielę Andrzej z Włodkiem startują w "Łódź Maraton Dbam o Zdrowie". Andrzej w maratonie, Włodek na 10km. Asia, Kasia i Jarek wybierają się na kolejnego w tym roku "Dzika". Trzymajcie za wszystkich kciuki :)

Sztafetą przez Bochnię

Drużyna Leśnych Ludków już po raz piąty wystartuje w 12-Godzinnym Biegu Sztafetowym w Bochni! W tym roku wylosowano 40 teamów spośród 147 zgłoszonych. Filmik z losowania można obejrzeć na YouTube (polecamy zwłaszcza drugą minutę nagrania).

Zawody odbędą się 9 marca - oczywiście w bocheńskiej kopalni. W składzie naszej reprezentacji znajdą się Andrzej, Włodek, Sławek i Łukasz. Powodzenia!

Zagraniczne 200 km przed nami

To będzie ciężki weekend. W sobotę 7-osobowa ekipa Leśnych Ludków wybiera się do Ostrawy. Asia, Jarek i Włodek pobiegną półmaraton, a Kasia, Łukasz, Sławek i Zbyszek P. zadebiutują w sztafecie maratońskiej.

A już w niedzielę kolejne zagraniczne starty - tym razem w szkockim Inverness. Mariola pobiegnie na dystansie 10 km, natomiast Andrzej i Marek zmierzą się z kolejnym maratonem.