Mikołajkowe bieganie

W sobotę 7 grudnia  wraz w Włodkiem wystartowaliśmy w kolejnej, mikołajkowej edycji Parkrun Las Aniołowski. Na starcie ustawiliśmy się pośród sporego grona mikołajów i wystartowaliśmy. Włodek wybiegał 28’41” natomiast ja 23’11”.  Po biegu spędziliśmy trochę czasu z resztą uczestników przy ognisku a następnie udaliśmy się do miejscowości Garnek aby wystartować w pierwszej edycji charytatywnego biegu po zdrowie. Całość wpisowego zostało przeznaczone na pomoc w leczeniu małej Zuzi. Trasa liczyła równe 5km i została podzielona na dwie pętle po 2,5km. Leśne, bardzo grząskie ścieżki oraz porywisty wiatr nie ułatwiał pokonywania kolejnych metrów. Organizatorzy nie zapewniali pomiaru czasu, więc każdy uczestnik musiał o to zadbać sam. Dotarłem do mety z czasem 22’51”. Włodkowi zegarek wskazał 32’11”. Zadowoleni z dwóch startów jednego dnia, wróciliśmy do domów odpoczywać przed kolejnym startem dnia następnego. Na niedzielę 8 grudnia zaplanowany mieliśmy start w I biegu mikołajkowym organizowanym przez Calypso Galeria Jurajska. W tym dniu dołączyło do nas grono osób w składzie: Łukasz, Sławek oraz zaprzyjaźniony Michał Kozieł. Trasa oficjalnie liczyła 6km, nieoficjalnie mówiło się o 6,6km, natomiast rzeczywistość wskazała 6,4km. Poprowadzona została wewnętrznymi ścieżkami Galerii Jurajskiej oraz ścieżką wzdłuż rzeki Warty. Na starcie ustawiło się 177 osób ale o tym zapewne już wiecie, jeżeli czytaliście relację Adriana ze startu w Katowicach. Jako pierwszy na mecie z naszego grona zameldował się Łukasz z czasem 25’34”. Następnie ja z czasem 28’39”, Sławek 29’00”, Michał Kozieł 32’26” oraz Włodek 37’39”. Po biegu udaliśmy się na zasłużony posiłek i oczekiwaliśmy na wyniki, ponieważ miejsca 6, 16, 26, 36, 46 itd. będą nagradzane mikołajkowymi upominkami. Po dłuższej chwili organizatorzy wywiesili listy z wynikami, z których wynikało, że nikt z nas nie ukończył biegu na miejscu ze „szczęśliwą szóstką”, lecz Włodek ukończył bieg na trzecim miejscu w kategorii wiekowej! Tak wynikało z wywieszonych wyników. Podczas wręczania nagród wywoływane były zupełnie inne osoby, niż wynikało z wywieszonych list. Tym sposobem Włodek został pozbawiony trzeciego miejsca w kategorii. Okazało się, że u jednego z biegaczy pojawił się problem z chipem i początkowo nie został uwzględniony w wynikach. Po wprowadzeniu korekty, los się do nas uśmiechnął, ponieważ Sławek oraz Włodek znaleźli się na szczęśliwych miejscach, za które otrzymali mikołajkowe upominki. Włodkowi od początku pisane było zakończenie weekendu z nagrodą w ręku.
P.S. W sobotę Sławek startował w biegu Parkrun Kraków, który tego dnia bardziej przypominał lodowisko niż standardową trasę.