Lindkogel Trail - Bad Vöslau, 24 marca 2019

Na pomysł wyjazdu do Wiednia wpadłem na początku tego roku. Celem było obejrzenie na żywo meczu piłkarskiego Austria-Polska i odwiedzenie Kasi i Piotrka. Dodatkowymi atrakcjami miało być zwiedzanie Wiednia oraz ewentualny start w zawodach biegowych. Ekspedycja liczyła cztery osoby: Gosia, Jurek, Zbyszek i ja. Mecz (wygrany) obejrzeliśmy dzięki Piotrkowi, który załatwił bilety. Bieg wyszukała Kasia, która również nas zgłosiła. Piątka Ludków i Gosia w niedzielny poranek 24 marca udała się do uroczego miasteczka Bad Vöslau, oddalonego o 25 km od miejsca zamieszkania naszych gospodarzy. Na starcie stanęli: Kasia, Piotrek, Zbyszek i ja. Gosia filmowała, a Jurek fotografował nasze zmagania z górską trasą. Wybraliśmy najkrótszy dystans: 10,2 km, pozostałe dwa to 20,2 km i 32,8 km. Suma przewyższeń którą pokonaliśmy to 330 metrów. Trasa oczywiście trudna, ale przepiękna - podobnie jak pogoda. Do mety docieraliśmy w sporych odstępach czasowych a najszybszy był Piotrek. Ja oczywiście byłem najwolniejszym Ludkiem, ale za to zająłem najlepsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasz bieg ukończyło 250 zawodników, a wszystkie trzy dystanse 754. Przy okazji wielkie dzięki dla Kasi i Piotrka za pełnienie roli gospodarzy i przewodników po mieście oraz załatwienie wspaniałej pogody.