Bangkok 2018

Relacja Bangkok Maraton

18.11.18

Start w maratonie w Bangkoku był pierwszym startem Ludków tak daleko od domu(około 8 tysięcy kilometrów!). Udział w takim biegu był moim marzeniem od dawna. Szkoda, że zrealizowałem go już jako sportowy inwalida. Zawody odbywały się w bajkowej atmosferze, start i meta były koło przepięknego pałacu królewskiego. Maratończycy wystartowali o północy, Andrzej w półmaratonie o 2.00, ja w ćwierćmaratonie o 4.30, zawodnicy na 5 km o 5.30. Temperatura powietrza wynosiła 28 stopni, a wilgotność prawie 90 procent(!!!). Na miejscu startu byliśmy o godz. 0.30, po poprzedniej nocy spędzonej w samolocie. Andrzej czekał na start półtorej godziny, ja cztery. Udało mi się zobaczyć finiszującego w świetnym czasie Andrzeja i pomaszerowałem na start. Pół godziny czekania w tłumie, przede wszystkim młodych Tajek było fajnym przeżyciem. Od początku biegło mi się całkiem dobrze, chociaż oddychałem jakby przez gorącą pieluchę w gardle. Siódmy kilometr to początek problemów. Mimo, że nogi były w porządku płuca nie dawały rady. Zwolniłem, żeby dotrzeć do mety i nie narobić kłopotu sobie i moim współtowarzyszom wyjazdu. Dotarłem do niej w ciężkim stanie(co obrazują fotki), ale żywy. Mimo fatalnego czasu(z kijkami chodziłem szybciej taki dystans!) za mną były jeszcze tysiące zawodników.

Wielki szacun dla Andrzeja za wspaniały czas w tych ciężkich warunkach. Cieszę się, że kolejny raz godnie reprezentowaliśmy Polskę i Ludki poza granicami kraju. Oczywiście spotkaliśmy sporo zawodników z Polski(gdzie nas nie ma!)

Wielkie dzięki naszym przyjaciołom Basi i Mirkowi, którzy poświęcili całą noc na kibicowanie i robienie fotek. Myślę, że nie żałują bo było warto. Dzięki Mirkowi mam fotkę ze zwycięzcą maratonu.

W listopadzie zaliczyłem trzy starty, wszystkie w miastach na B: Bełchatów, Będzin, Bangkok. Na tym zakończyłem ten rok startów.

Szkoda, że ominął nas start w Angkor(Kambodża). Rozminęliśmy się czasowo o tydzień.

Czasy i miejsca zajęte przez nas w Bangkoku:

Włodek z czasem 1.16.33 zajął 1328 miejsce na 8573 zawodników i 408 na 1855 w kategorii wiekowej.

Andrzej był 344 na 6388 zawodników i 46 na 500 w kategorii wiekowej, z czasem 1.55.40.

Leave your comments

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters

Comments

  • No comments found