Łukta i Dźwirzyno

Łukta 23.07.2017
Mój pierwszy wakacyjny start zaliczyłem w lesie koło wsi Łukta oddalonej 32 km od Olsztyna (stolicy Warmii i Mazur). Jako kibice towarzyszyła mi trójka przyjaciół: Basia, Gosia i Mirek. Pogoda deszczowa od rana, w czasie biegu opady przeszły w niemal ulewę. Biegaliśmy 10 km (faktycznie było na pewno trochę więcej) pokonując trzy okrążenia leśnej trasy. Na ostatnim wszyscy walczyli o utrzymanie równowagi na błotnistej, górzystej trasie. Dwa podbiegi i oczywiście zbiegi w pierwszej połówce pętli dawały się mocno we znaki. Zawodnicy zaliczali glebę, a mnie udało się dotrzeć do mety bez upadku! Czas niestety powyżej godziny, miejsce dalekie, ale trochę zawodników wyprzedziłem. Po biegu niemal od razu wróciliśmy do Olsztyna na finały Pucharu Świata w siatkówce plażowej (warto było!).

Dźwirzyno 29.07.2017
Drugą dyszkę w ciągu 7 dni pobiegłem w o wiele lepszych warunkach. Pogoda super, trasa również. Wystartowaliśmy na plaży przy zejściu od Campingu „Biała Mewa” w Dźwirzynie. Biegliśmy plażą w kierunku Grzybowa ok. 4 km, powrót do Dźwirzyna po międzynarodowej trasie rowerowej R–10. Ostatnie 2 km po mieście i meta na terenie GOSiR. Każdy uczestnik musiał obowiązkowo biec w koszulce otrzymanej od organizatora ponieważ był na niej wydrukowany numer startowy. Dziewczyny biegały na różowo, faceci na niebiesko. Fantastycznie wyglądał niebieski  wąż z różowymi wstawkami biegnący wzdłuż brzegu morza. Po plaży biegło się super, po ścieżce rowerowej już gorzej (mimo idealnej nawierzchni), ale tempo 5 i pół minuty na kilometr utrzymałem do mety. Czas 57.17 min. niezły biorąc pod uwagę, że dystans wyniósł ok. 300 metrów ponad oficjalne 10 km. Miejsce niezłe, wyprzedziłem prawie 90 zawodników, biegnąc z kilkoma urazami nóg (bolące lewe kolano i stopa, oraz prawa łydka).
Bieg bardzo wypasiony: oprócz medalu i koszulki każdy uczestnik i nie tylko został nakarmiony i napojony do syta. Niestety, na losowanie nagród nie czekaliśmy.
Dzięki dla Basi, Gosi i Mirka za kibicowanie i fotki.

Leave your comments

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters
Missing reCAPTCHA keys

Comments

  • No comments found