Sześć zaległych relacji

Relacja – Jurajski Bieg Wielkanocny 15.04.17
W sobotę Wielkanocną trzy Ludki startowały  w lesie w okolicach Kusiąt w Jurajskim Biegu Wielkanocnym. Kamil Błaszczyk w zastępstwie kontuzjowanego taty maszerował z kijkami, Zbyszek Stęplowski i Włodek biegali. Dystans pokonany przez każdego z Ludków to 5 km. Sukcesów nie odnieśliśmy, ale było fajnie. Trasy urokliwe, pogoda super, organizacja dobra. Adrian za karę, że nie startował musiał robić fotki.

Relacja – Bieg z Jajami 17.04.17
Tradycyjnie w poniedziałek Wielkanocny Ludki wystartowały w Biegu z Jajami w Lublińcu. Znowu, jak dwa dni wcześniej, skromny, trzyosobowy skład stanowiły Asia i Kasia (nareszcie dziewczyny!) oraz coraz słabszy Włodek. Trasa standardowa, biegliśmy 4 kilometry po jajka i z powrotem już z dwoma jajami kurzymi w dłoniach. Udało się je dostarczyć w całości do mety, chociaż nie było to łatwe. W nagrodę dostaliśmy po jednym dodatkowym jaju (też kurzym). Dla Kasi i Włodka był to dobry trening przed Biegiem Częstochowskim.

Relacja – Bieg Częstochowski 22.04.17
Bieg Częstochowski zmobilizował Ludki do najliczniejszego od dłuższego czasu udziału w zawodach. Wiewiórczą listę otwiera nasz rodzynek Kasia, ratująca nas przed kompromitacją braku kobiet startujących w zawodach. Rodzaj męski reprezentowali: Andrzej, Jarek Gałązka, Sławek, dwa Zbyszki i Włodek. Pogoda chłodna, pod koniec powiało nawet śniegiem, ale do biegania dobra. Do mety przybiegali kolejno: Jarek, Andrzej, Zbyszek Stęplowski, Sławek, Włodek, Zbyszek Paszewski i Kasia. W gronie ponad tysiąca uczestników nie byliśmy tacy najgorsi, chociaż sukcesów nie było. Za rok jubileuszowa dziesiąta edycja tego super biegu. Włodek ma szansę być w gronie niewielu zawodników, którzy zaliczą wszystkie starty.

Relacja – Cracovia Maraton 29.04.17
Podobnie, tak jak w ubiegłym roku Ludki w krakowskim maratonie reprezentowali Andrzej i Włodek. Andrzej znowu zaliczył maraton na rolkach. Włodek pokonał tym razem jedną dziesiątą maratonu (dobre i tyle), czyli jedno kółko wokół Błoń plus kilkaset metrów dobiegu. Andrzej 12 razy objechał trasę wokół Błoń i nie zaliczył na szczęście upadku. Za to kibicujący wraz z Kasią Włodek wykonał niekontrolowany zjazd ze śliskiej skarpy przy próbie wykonania kolejnej fotki (obyło się bez cięższych urazów).

Relacja – XXV Puchar Święta Pracy Szóstek Piłkarskich 01.05.17                                                       Najdłużej organizowana w Żarkach Letnisko i okolicy impreza sportowa doczekała się srebrnego jubileuszu. Tym razem w turnieju zagrały dwie najbardziej utytułowane drużyny w jego historii. Irydion Złoty Potok pokonał w czwórmeczu Promień Częstochowa. Wyniki meczów: 2-1, 2-0, 3-2, 1-0 świadczą o zaciętej walce w każdym z nich. O sukcesie Irydionu zadecydowała lepsza skuteczność i świetna postawa bramkarza. Nagrodami zespoły podzieliły się po równo. Oprócz zespołowych, nagrody indywidualne zdobyli: najlepszy bramkarz turnieju – Alfred Błaszczyk, najlepszy strzelec turnieju – Artur Maciejewski, obydwaj pozyskani przez Irydion z Promienia przed turniejem. Zawodnicy Promienia wywalczyli nagrody indywidualne w konkursie rzutów karnych lotnych: Tomasz Skibiński – najlepszy bramkarz, Dariusz Szmurło – najlepszy strzelec. Po 25 turniejach najlepszym zespołem pozostaje Irydion (11 zwycięstw), Promień zaliczył 3 zwycięstwa. W obydwu drużynach występują Leśne Ludki, była to więc walka bratobójcza. Organizatorem zawodów są również Ludki. Najwięcej pracy włożyli: Jurek Rogocz, Jarek Grygiel, Zbyszek Olczyk, Piotrek Dymek.

XII Bieg Leśnych Ludków – 06.05.2017
Dzięki wszystkim za pracę przy organizacji naszego biegu. Przede wszystkim mojej siostrze Ewie, Jurkowi oraz Ludkom, które znowu nie zawiodły. Dzięki naszym przyjaciołom za liczny udział. Następny bieg już pod wodzą nowego prezesa (najwyższy czas !) i to nic, że trzynasty.

Starty Janka Machowskiego:
09.04. Dąbrowa Górnicza – Nordic Walking w ramach Półmaratonu: 5 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 5 km,
30.04. Leśniów – Nordic Walking na dystansie prawie 10 km w ramach Biegu Jurajskich Ścieżek: 5 miejsce open, 1 miejsce w kategorii wiekowej.

Leave your comments

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters

Comments

  • No comments found