Sztafeta Leśnych Ludków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

8 września odbyła się w Żarkach Letnisku Sztafeta Leśnych Ludków z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Cieszymy się, że tak wielu znalazło się chętnych do świętowania razem z Ludkami, Aż 46 osób, w tym dwadzieścia pań, przemierzało półtorakilometrową leśną pętlę w sobotnie przedpołudnie. Każdy mógł robić to w swoim stylu - biegnąc, idąc z kijkami lub bez, w dowolnym tempie i tyle razy, ile tylko miał ochotę. W ten sposób pokonaliśmy razem 388 okrążeń, czyli 582 km. Aż 25 uczestników, w tym 10 kobiet, przebyło pętlę co najmniej siedem razy, za co zostali nagrodzeni specjalnym okolicznościowym kubkiem. Każdy z zawodników otrzymał imienny certyfikat z liczbą pokonanych przez niego kilometrów. Najbardziej wytrwali, a byli nimi Zbigniew Szecówka (39 km), Stefan Major (36 km) oraz Krzysztof Arabas (33km), zostali uhonorowani pucharami. Najdzielniejsza wśród pań była Kasia Grygiel (31,5 km), kolejne to: Kasia Kotas (22,5 km) oraz ex aequo Barbara Nowak, Bożena Wieczorek i Joanna Grygiel (po 12 km).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania należą się Towarzystwu Przyjaciół Żarek Letniska, a także firmom Sokpol i Jurajska, które wsparły nasze przedsięwzięcie.

Zdjęcia z imprezy autorstwa Agnieszki i Jurka znajdują się w naszej galerii, a tutaj wyniki zbiorcze.

Leave your comments

0 / 300 Character restriction
Your text should be less than 300 characters
Missing reCAPTCHA keys

People in this conversation

Comments (1)

  • Guest (muneer)

    This is a smart blog. I mean it. You have so much knowledge about this issue, and so much passion. You also know how to make people rally behind it, obviously from the responses.
    my gmail login