Silesia Race 2018 - Łazy

W sobotę Andrzej, Jarek i Marek wzięli udział w zawodach Silesia Race 2018. Impreza ta odbywa się w ośmiu kategoriach. Jako początkujący wybraliśmy bieg na 10-15 km w wersji dla dorosłych. Krótką relację napisał Jarek.

Biegam, bo Lubię Lasy

W trzeciej rundzie cyklu Biegam, bo Lubię Lasy Zygmunt i Jarek wzięli udział w zawodach w Pomorzanach. Niełatwą trasę, liczącą 6,3 km, przeszli w dobrym stylu zajmuąc w generalce dwa pierwsze miejsca. Dzielnie sekundowała im Asia, która z powodu złamanego żebra (każdy powód jest dobry) zajęła się zbieraniem grzybów i robieniem zdjęć. Na deser obaj zwyciezcy mieli szczęście w losowaniu nagród. Ich łupem padł zegarek i polar. Tutaj kilka zdjęć autorstwa Asi.

Sztafeta Leśnych Ludków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

8 września odbyła się w Żarkach Letnisku Sztafeta Leśnych Ludków z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Cieszymy się, że tak wielu znalazło się chętnych do świętowania razem z Ludkami, Aż 46 osób, w tym dwadzieścia pań, przemierzało półtorakilometrową leśną pętlę w sobotnie przedpołudnie. Każdy mógł robić to w swoim stylu - biegnąc, idąc z kijkami lub bez, w dowolnym tempie i tyle razy, ile tylko miał ochotę. W ten sposób pokonaliśmy razem 388 okrążeń, czyli 582 km. Aż 25 uczestników, w tym 10 kobiet, przebyło pętlę co najmniej siedem razy, za co zostali nagrodzeni specjalnym okolicznościowym kubkiem. Każdy z zawodników otrzymał imienny certyfikat z liczbą pokonanych przez niego kilometrów. Najbardziej wytrwali, a byli nimi Zbigniew Szecówka (39 km), Stefan Major (36 km) oraz Krzysztof Arabas (33km), zostali uhonorowani pucharami. Najdzielniejsza wśród pań była Kasia Grygiel (31,5 km), kolejne to: Kasia Kotas (22,5 km) oraz ex aequo Barbara Nowak, Bożena Wieczorek i Joanna Grygiel (po 12 km).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania należą się Towarzystwu Przyjaciół Żarek Letniska, a także firmom Sokpol i Jurajska, które wsparły nasze przedsięwzięcie.

Zdjęcia z imprezy autorstwa Agnieszki i Jurka znajdują się w naszej galerii, a tutaj wyniki zbiorcze.

Przełajowa Ósemka w Blachowni

Liczna ekipa Leśnych Ludków wzięła udział Przełajowej Ósemce w Blachowni. W biegu na 8 km wystarowali Michał i Zbyszek, w marszu NW, też na 8 km, Asia, Kasia, Adrian, Janek, Jarek, Piotrek, Włodek i Zygmunt. Kasia stanęła na podium zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii. Zdjęcia zrobiła Agnieszka, któa razem z Kamilem dzielnie kibicowała wszystkim LL. Tutaj tabela z wynikami.

Sztafeta Leśnych Ludków

Sztafeta  Leśnych Ludków

z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

Żarki Letnisko 08.09.2018

Zapraszamy wszystkie Leśne Ludki, naszych przyjaciół i sympatyków do udziału w sztafecie Leśnych Ludków z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sztafeta odbędzie się 8 września 2018 r. w Żarkach Letnisko na naszej klubowej 1.5 km trasie. Początek zawodów 9.00, koniec 13.00. Celem sztafety jest pokonanie przez jej uczestników, na własnych nogach(z pomocą kijków lub bez) co najmniej 100 km. Każdy uczestnik może pokonać dowolny dystans w dowolnym czasie we wcześniej podanych ramach. Dla zaliczenia udziału w sztafecie trzeba przebiec lub przemaszerować co najmniej jedno okrążenie trasy. Kolejność zostanie ustalona na podstawie pokonanego dystansu(przy równej liczbie okrążeń decyduje lepszy czas). Mile widziane są elementy patriotyczne w ubiorze zawodników. Każdy uczestnik sztafety otrzyma numer startowy i certyfikat uczestnictwa. 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 697 656 343.

Letnia Atrakcyjna Tortura Orientacyjna

Asia z Jarkiem w piątek wzięli udział w Letniej Atrakcyjnej Torturze Orientacyjnej, czyli w biegu na orientację. Tym samym Leśne Ludki powiekszyły o kolejną konkurencję spektrum swoich zainteresowań. Relacja Asi.

Ogólnopolski Bieg Przełajowy i Marsz NW Lato 2018 Czeladź – 04.08.2018

W ten weekend - z iście afrykańskimi temperaturami - jako jedyni z LL walczyli nasi najlepsi z NW.

W silnie obsadzonych zawodach w Czeladzi cała nasza trójka - Janek, Zygmunt i Włodek - stanęła na podium.

Wrażeniami z zawodów podzielił się Włodek oraz dosłał kilka zdjęć.

Kusięta II

Kusięta 16.06.2018

Minęło kilka tygodni i nie doczekaliśmy się relacji z trzynastego BLL. To co napisał Łukasz jest bardzo fajnym osobistym wspomnieniem historii BLL, ale nie relacją z ostatniej edycji tego biegu. Przy okazji dzięki za wspomnienie o starym prezesie. Cieszę się, ze dzięki temu biegowi mamy w swoim gronie Mistrza Polski. Ale jeśli chodzi o tegoroczny bieg w Kusietachjako bezstronny obserwator mogę go ocenić. Nowe miejsce i trasa bardzo fajne, gospodarze nas mile przyjęli i sami startowali. Szkoda, że brakowało kilku Ludków i naszych przyjaciół, bo frekwencja była by o wiele większa. Sama impreza po biegu jak zwykle super. Nie brakowało niczego. Dzięki za statuetkę podsumowującą moją działalność jako prezesa LL. Było mi bardzo miło. Gratuluję Zarządowi organizacji, a szczególnie Adrianowi za ogarnięcie wszystkiego. Okazał się prawdziwym dyrektorem tego biegu. Czekamy na następne imprezy(oby nie zbyt długo !).

Ze swej strony zapraszam na Sztafetę LL z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawody odbędą się 8 września w Żarkach Letnisko na znanej wszystkim trasie. Szczegóły wkrótce.

Biegamy z Wizz Air-em.

10 czerwca wyjątkowo pobiegliśmy a nie polecieliśmy z Wizz Air-em.

Ten latający przewoźnik był głównym sponsorem rozgrywanego w Katowicach biegu i marszu NW.

Krótką relację napisał  Andrzej i on też wykonał i wyszukał w sieci zdjęcia.