VI Radomszczański Bieg Uliczny

Czteroosobowa ekipa Leśnych Ludków wzięła udział w VI Radomszczańskim Biegu Ulicznym. Łukasz, Michał (nowy nabytek LL), Sławek i Zbyszek odnieśli same sukcesy. Łukasz z bardzo dobrym czasem wygrał swoją kategorię, Michał i Sławek pobili swoje rekordy życiowe na 10km, a Zbyszek, marząc o pobiciu swojej życiówki,  podjął decyzję o dalszych intensywnych treningach. Wszystkim gratulujemy. Relacja i zdjęcia Łukasza.

Leśne Ludki w natarciu

Niedziela obfitowała w starty Leśnych Ludków. Asia, Mariola, Andrzej i Marek wzięli udział w zawodach pod nazwą: 1st Wizz Air Katowice Half Marathon. Asia z Mariolą biegły na 5 km, a Andrzej z Markiem półmaraton. Asia wygrała swoją kategorię, a Mariola zajęła miejsce trzecie. Kasia wystartowała w XXXIX Biegu V-Stawów w Myszkowie, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii w marszu NW na 10 km. Adrian, Janek, Włodek i Zygmunt wzięli udział w Mistrzostwach Częstochowy w NW. Janek z Zygmuntem przemaszerowali 10km, a Adrian z Włodkiem 5km. Tutaj krótka relacja Włodka.

Parafialny Bieg Uliczny w Strzebiniu

Andrzej, Janek i Zygmunt zaliczyli start w Parafialnym Biegu Ulicznym w Strzebiniu. Andrzej w biegu na 10km zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Janek w chodzie na 7 km również był piewrszy w kategorii. Niewiele zabrakło Zygmuntowi by również wskoczyć na podium. Gratulujemy sukcesów. Relację i zdjęcia z zawodów przysłał Andrzej.

Na Jurajskim Szlaku w Olsztynie

W niedziielę liczna ekipa Leśnych Ludków wzięła udział w marszobiegu "Na Jurajskim Szlaku". 7-kilometrową pętlę część Ludków przebiegła, część przemaszerowała. Zawody opisał Łukasz, zdjęcia zrobiła Agnieszka.

Bieg Jurajskich Ścieżek w Żarkach

W Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach wystartowali Andrzej, Janek i Zygmunt. Andrzej przebiegł 15 km, a Janek i Zygmunt przemaszerowałi po pagórkowatej, jurajskiej trasie 10 km. Janek zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Relacja i zdjęcia Andrzeja

Pólmaraton w Dąbrowie Górniczej

Andrzej z Markiem zaliczyli półmaraton w Dąbrowie Górniczej. Wrażenia z biegu opisał Andrzej i przysłał kilka zdjęć

Grand Prix Biegam Bo Lubię Lasy

Trzy Leśne Ludki: Asia, Kasia i Jarek wystartowały dzisiaj w Grand Prix Biegam Bo Lubię Lasy w Nadleśnictwie Olkusz. Trudna, pagórkowata, ponad 5-kilometrowa trasa prowadziła przez Rezerwat Pazurek. Impreza świetnie przygotowana przez leśników. Kasia, która była czwarta w open, wygrała klasyfikację kobiet. Niestety organizatorzy nie przyznawali w NW nagród w kategorii kobiet (równouprawnienie?). Asia wśród kobiet była trzecia, Jarek piąty w open.

I runda VIII JPNW

Ósmy Jurajski Puchar Nordic Walking rozpoczęty. Pierwsza runda odbyła się w Olsztynie. Na starcie dwa LL: Janek i Zygmunt. Janek stanął na drugim miejscu podium w swojej kategorii. Włodek tym razem wystąpił w roli reportera i fotografa. Jego relacjęi i zdjęcia oceńcie sami.

X Bieg Częstochowski

W jubileuszowym dziesiątym Biegu Częstochowskim wystarowało wielu Ludków: Andrzej, Łukasz, Sławek, Włodek i Zbyszek. Włodek, jako jeden z 41. zawodników, otrzymał suweniry za starty we wszystkich dotychczasowych Biegach Częstochowskich. W biegu najszybszy z Ludków był Łukasz. Relację napisał Włodek, zdjęcia zrobiła Agnieszka.

Harpagańska Dycha Janka

W niedzielę Janek wystartował w Sosnowcu w zawodach pod nazwą 5. Harpagańska Dycha. Dystans 6 km przemaszerował w czasie 43.07 min. W kategorii wiekowej M 60 zajął niemedalowe 4 miejsce. W kategorii open był 14 na prawie 100 uczestników (w ubiegłym roku zajął 24 miejsce).