Bieg Jurajskich Ścieżek w Żarkach

W Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach wystartowali Andrzej, Janek i Zygmunt. Andrzej przebiegł 15 km, a Janek i Zygmunt przemaszerowałi po pagórkowatej, jurajskiej trasie 10 km. Janek zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Relacja i zdjęcia Andrzeja

Pólmaraton w Dąbrowie Górniczej

Andrzej z Markiem zaliczyli półmaraton w Dąbrowie Górniczej. Wrażenia z biegu opisał Andrzej i przysłał kilka zdjęć

Grand Prix Biegam Bo Lubię Lasy

Trzy Leśne Ludki: Asia, Kasia i Jarek wystartowały dzisiaj w Grand Prix Biegam Bo Lubię Lasy w Nadleśnictwie Olkusz. Trudna, pagórkowata, ponad 5-kilometrowa trasa prowadziła przez Rezerwat Pazurek. Impreza świetnie przygotowana przez leśników. Kasia, która była czwarta w open, wygrała klasyfikację kobiet. Niestety organizatorzy nie przyznawali w NW nagród w kategorii kobiet (równouprawnienie?). Asia wśród kobiet była trzecia, Jarek piąty w open.

I runda VIII JPNW

Ósmy Jurajski Puchar Nordic Walking rozpoczęty. Pierwsza runda odbyła się w Olsztynie. Na starcie dwa LL: Janek i Zygmunt. Janek stanął na drugim miejscu podium w swojej kategorii. Włodek tym razem wystąpił w roli reportera i fotografa. Jego relacjęi i zdjęcia oceńcie sami.

X Bieg Częstochowski

W jubileuszowym dziesiątym Biegu Częstochowskim wystarowało wielu Ludków: Andrzej, Łukasz, Sławek, Włodek i Zbyszek. Włodek, jako jeden z 41. zawodników, otrzymał suweniry za starty we wszystkich dotychczasowych Biegach Częstochowskich. W biegu najszybszy z Ludków był Łukasz. Relację napisał Włodek, zdjęcia zrobiła Agnieszka.

Harpagańska Dycha Janka

W niedzielę Janek wystartował w Sosnowcu w zawodach pod nazwą 5. Harpagańska Dycha. Dystans 6 km przemaszerował w czasie 43.07 min. W kategorii wiekowej M 60 zajął niemedalowe 4 miejsce. W kategorii open był 14 na prawie 100 uczestników (w ubiegłym roku zajął 24 miejsce).

Nowe władze Leśnych Ludków

Wczoraj odbnyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Leśnych Ludków. Stary zarząd (Włodek, Andrzej i Jarek) otrzymał absolutorium i podziękował wszystkim za trzy lata owocnej współpracy. Po długich i burzliwych wyborach (ale bez aktów przemocy) został wybrany nowy zarząd. Prezesem LL został Sławek, skarbnikiem Adrian, a sekretarzem Łukasz. Tym samym cała władza przeszła w ręce częstochowian. Nowemu zarządowi życzymy wielu nowych inicjatyw i podejmowania skutecznych działań w ich realizacji. Zdjęcia z zebrania są autorstwa nowej członkini Leśnych Ludków - Agnieszki.

Bochnia po raz ósmy

Leśne Ludki po raz ósmy wystarowały w 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Bochni.  Andrzej, Łukasz, Marek i Włodek przez pół doby dzielnie przemierzali chodniki nieczynnej kopalni. Relacje z biegu przesłali Andrzej, Łukasz i Włodek, zdjęcia zrobił Andrzej.

Ludki na częstochowskiej Promenadzie

Na częstochowskiej Promenadzie Leśne Ludki wystarowały w Biegu Tropem Wilczym. Adrian, Janek, Kamil, Włodek, Zbyszek przebiegli niecałe 2 km. Relację napisał Włodek, zdjęcia zrobiła Agnieszka.

Półmaraton w Lublińcu - 2018

Janek z Włodkiem wystartowali i V Lublinieckim Półmaratonie Nordic Walking. Tym razem Leśne Ludki wybrali krótszy dystans. W swoich kategoriach zajęli miejsca drugie (Janek) i piąte (Włodek). Relacja i zdjęcia są autorstwa Włodka.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej

Cztery Leśne Ludki wystartowały w VII Biegu Walentynkowym w Dąbrowie Górniczej. Andrzej, Włodek i Zbyszek biegali, a Adrian nordikował. Podium nie było, ale wrażeń dużo. Relacja Włodka, zdjęcia Adriana.