Pracowity Michał

Dwa Michały wzięły udział w biegu na 10 km upamiętniającym bitwę pod Mokrą. Jeden z nich (Michał H.) wygrał bieg, ustanawiając swój rekord życiowy. Gratulujemy. Tydzień później zwycięski Michał zajął czwarte miejsce w charytatywnym biegu na 7 km. Relacje i zdjęcia triumfatora.

Relacja Red Bull 400 w Zakopanem

Łukasz z Michałem wystartowali w Zakopanem w nietypowym biegu Red Bull 400. Do przebiegnięcia mieli "tylko" 400 m w poziomie. Przewyższenie na tym dystansie wynosiło 140 m (dla kierowców informacja - nachylenie wynosiło 35%). Relację napisał Michał; część zdjęć jest autorstwa Michała i Łukasza, część pochodzi ze strony redbull.com.

Jurajski Puchar NW 2020 - odsłona I

Janek, Adrian, Włodek, Kamil i Zbyszek wzięli udział w pierwszym etapie skróconego w tym roku Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Relacja i zdjęcia Adriana.

Biegi 60+. Bieg I

W sobotę Asia, Kasia, Jarek i Włodek zainaugurowali cykliczne (do końca pandemii) Biegi 60+. Na klubowej trasie cała czwórka przemaszerowała po 4 okrążenia (6 km). Następny bieg w najbliższy wtorek.

Ludki w czasach pandemii

Łukasz, Michały (dwa), Sławek i Zbyszek po rozluźnieniu rygorów urządzili zawody sportowe. Przestrzegając obowiązujących przepisów sanitarnych przez trzy dni biegali mając nadzieję, że sprowokują tym decydentów do zmiany przepisów dotyczących zawodów sportowych. Wszystko dokładnie opisał i opatrzył zdjęciami Michał H.

Wilczym Tropem

Michał i Sławek wzięli udział w Radomsku w biegu Tropem Wilczym. Michał zwyciężył (gratulacje), napisał relację i przysłał zdjęcia.

Kwalifikacja do Bochni

Po raz pierwszy do 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Bochni zakwalifikowały się dwie drużyny Leśnych Ludków. Zawodnikom gratulujemy awansu i już trzymamy kciuki. Przypominany również, że najwyższa pora zabrać się za trening!

Łukasz podbija Irlandię Północną

Łukaszowi nie wystarcza Parkrun w Częstochowie. W poszukiwaniu przygód zawędrował do Rostrevor w Irlandii Północnej, gdzie zwyciężył w stawce 45. zawodników. LL gratulują zwycięstwa i wyniku. Tutaj jest relacja Łukasza.

IX Bieg Walentynkowy

W IX Biegu Walentynkowym w Dąbrowie Gorniczej wystartowało czterech Leśnych Ludków. Wszyscy w konkurencji solistów. Relacja Włodka, zdjęcia Adriana.

Walne Zebranie Sprawozdawcze Leśnych Ludków

W sobotę 18 stycznia 2020 roku w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska odbyło się  Walne Zebranie sprawozdawcze naszego klubu. Celem zebrania było podsumowanie działalności Leśnych Ludków w minionym sezonie oraz zarysowanie planów na rozpoczynający się nowy sezon. W toku żywiołowej dyskusji narodziły się pomysły dotyczące organizacji zawodów biegowych pod egidą LL. Czas pokaże, czy plan na sezon uda się zrealizować w 100 procentach, niemniej jednak 2020 rok z pewnością będzie obfitował w wiele sportowych emocji z udziałem naszych zawodników.
Spotkanie stało się również okazją do uczczenia jubileuszu 100 i 200 startów w barwach Leśnych Ludków. Uhonorowani zostali: Jan Machowski (100 startów), Adrian Błaszczyk (200 startów), Sławomir Bielecki (200 startów) i Łukasz Bielecki (100 startów). Sportowym „Jubilatom” gratulujemy wytrwałości i sukcesów, ale przede wszystkim pokonania kolejnych kilometrów na wielu polskich i zagranicznych trasach.
Po oficjalnej części spotkania klubowicze mogli nacieszyć się swoją obecnością w biesiadnej atmosferze.
W imieniu Zarządu pragniemy podziękować Towarzystwu Przyjaciół Żarek Letnisko za gościnność, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Zdjęcia ze spotkania przysłał Adrian.