Mykanów nocą

Adrian, Janek i Zbyszek wystartowali w egipskich ciemnościach w Mykanowie. Zbyszek biegał, Adrian i Janek maszerowali. Relacja i zdjęcia autorstwa Adriana

Bieg i NW w Nowym Broniszewie

W niedzielę Leśne Ludki zawitały w Nowym Broniszewie, gdzie odbyły się zawody o Puchar Gminy Mykanów. Szczegóły w relacji Jarka, któą ozdobiła zdjęciami Asia.

Już po weekendzie

W sobotę Kasia, Adrian, Andrzej, Janek, Jarek, Włodek i Zbyszek wystartowali w V Biegu Papieskim w Poczesnej. Andrzej przebiegł 12 km, Włodek ze Zbyszkiem 6 km, a w NW Kasia, Adrian, Janek i Jarek przemaszerowali 6 km. Kibicowali im Agnieszka, Asia i Kamil. Zdjęcia robiły panie na A, relację napisał biegający pan na W. 

12 nocne KKInO w Częstochowie

Asia z Jarkiem wzięli udział w 12 KKInO. Tym razem biegali po ciemku po Częstochowie. W powodów zdrowotnych części ekipy wybrali Short Sprint. Start zakończył się sukcesem czyli zwyciestwem. Relacja Asi, zdjęcia Agnieszki.

Admin stawia piwo pierwszej osobie, która bez pomocy wujka gugla rozszyfruje skrót KKInO (proszę nie oszukiwać!). Na odpowiedzi czekamy na naszej stronie na fb.

Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w NW

W niedzielę pięć Leśnych Ludków wystartowało w Mistrzostwach Powiatu Częstochowskiego w NW w Janowie. Adrian, Janek, Jarek, Włodek i Zygmunt mieli do pokonania szęść pętli, każda o długości około 800m. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety i stanęli na podium. Szczegóły w relacji Włodka i na zdjęciach Adriana.

Na zdjęciu, obok LL, prezes Podkowy Rafał i capo di tutti capi Grzegorz

Strzelecki trening Leśnych Ludków

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, w ramach przygotowań do startów biathlonowych, Leśne Ludki trenowały strzelectwo. Na klubowej strzelnicy spotkali się: Asia, Adrian, Janek, Jarek, Kamil, Włodek, Zbyszek i Zygmunt. W przerwach między kolejnymi salwami (wszak dysponowaliśmy trzema sztukami broni) delektowaliśmy się pieczonkami, przygotowanymi tradycyjnie przez Jurka. Nikt nie został ranny (nawet dwie kury, które regularnie przebiegały przed tarczami). Po zakończeniu treningu okazało się, że niektóre LL nie oddały żadnego strzału (pacyfiści), a pozostali nie zdołali obliczyć liczby zdobytych punktów (tarcze były małe, a wzrok już nie ten). Teraz należy oczekiwać na pierwszy śnieg, gdyż biathlon wymaga również biegania po tym opadzie.

Silesia Race 2018 - Łazy

W sobotę Andrzej, Jarek i Marek wzięli udział w zawodach Silesia Race 2018. Impreza ta odbywa się w ośmiu kategoriach. Jako początkujący wybraliśmy bieg na 10-15 km w wersji dla dorosłych. Krótką relację napisał Jarek.

Biegam, bo Lubię Lasy

W trzeciej rundzie cyklu Biegam, bo Lubię Lasy Zygmunt i Jarek wzięli udział w zawodach w Pomorzanach. Niełatwą trasę, liczącą 6,3 km, przeszli w dobrym stylu zajmuąc w generalce dwa pierwsze miejsca. Dzielnie sekundowała im Asia, która z powodu złamanego żebra (każdy powód jest dobry) zajęła się zbieraniem grzybów i robieniem zdjęć. Na deser obaj zwyciezcy mieli szczęście w losowaniu nagród. Ich łupem padł zegarek i polar. Tutaj kilka zdjęć autorstwa Asi.

Sztafeta Leśnych Ludków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

8 września odbyła się w Żarkach Letnisku Sztafeta Leśnych Ludków z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Cieszymy się, że tak wielu znalazło się chętnych do świętowania razem z Ludkami, Aż 46 osób, w tym dwadzieścia pań, przemierzało półtorakilometrową leśną pętlę w sobotnie przedpołudnie. Każdy mógł robić to w swoim stylu - biegnąc, idąc z kijkami lub bez, w dowolnym tempie i tyle razy, ile tylko miał ochotę. W ten sposób pokonaliśmy razem 388 okrążeń, czyli 582 km. Aż 25 uczestników, w tym 10 kobiet, przebyło pętlę co najmniej siedem razy, za co zostali nagrodzeni specjalnym okolicznościowym kubkiem. Każdy z zawodników otrzymał imienny certyfikat z liczbą pokonanych przez niego kilometrów. Najbardziej wytrwali, a byli nimi Zbigniew Szecówka (39 km), Stefan Major (36 km) oraz Krzysztof Arabas (33km), zostali uhonorowani pucharami. Najdzielniejsza wśród pań była Kasia Grygiel (31,5 km), kolejne to: Kasia Kotas (22,5 km) oraz ex aequo Barbara Nowak, Bożena Wieczorek i Joanna Grygiel (po 12 km).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania należą się Towarzystwu Przyjaciół Żarek Letniska, a także firmom Sokpol i Jurajska, które wsparły nasze przedsięwzięcie.

Zdjęcia z imprezy autorstwa Agnieszki i Jurka znajdują się w naszej galerii, a tutaj wyniki zbiorcze.

Przełajowa Ósemka w Blachowni

Liczna ekipa Leśnych Ludków wzięła udział Przełajowej Ósemce w Blachowni. W biegu na 8 km wystarowali Michał i Zbyszek, w marszu NW, też na 8 km, Asia, Kasia, Adrian, Janek, Jarek, Piotrek, Włodek i Zygmunt. Kasia stanęła na podium zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii. Zdjęcia zrobiła Agnieszka, któa razem z Kamilem dzielnie kibicowała wszystkim LL. Tutaj tabela z wynikami.

Sztafeta Leśnych Ludków

Sztafeta  Leśnych Ludków

z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

Żarki Letnisko 08.09.2018

Zapraszamy wszystkie Leśne Ludki, naszych przyjaciół i sympatyków do udziału w sztafecie Leśnych Ludków z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sztafeta odbędzie się 8 września 2018 r. w Żarkach Letnisko na naszej klubowej 1.5 km trasie. Początek zawodów 9.00, koniec 13.00. Celem sztafety jest pokonanie przez jej uczestników, na własnych nogach(z pomocą kijków lub bez) co najmniej 100 km. Każdy uczestnik może pokonać dowolny dystans w dowolnym czasie we wcześniej podanych ramach. Dla zaliczenia udziału w sztafecie trzeba przebiec lub przemaszerować co najmniej jedno okrążenie trasy. Kolejność zostanie ustalona na podstawie pokonanego dystansu(przy równej liczbie okrążeń decyduje lepszy czas). Mile widziane są elementy patriotyczne w ubiorze zawodników. Każdy uczestnik sztafety otrzyma numer startowy i certyfikat uczestnictwa. 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 697 656 343.